İstanbul Genel Servis
0536 721 20 81

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

 

Tuvalet tıkandı nasıl açarım diye endişe etmeyin, Türkiye’nin tesisat lideri Evinizin Tesisatçısı tuvalet tıkanıklığı açma servisimiz, kırmadan dökmeden tadilatsız, robot cihazlarla tıkanıklıkları açar, kameralı görüntüleme cihazları ile gider borularındaki tıkanıklıkları görüntüleyerek sorunları tespit eder, profesyonel hizmet almanın en avantajlı ve garantili yolu..

 

Tuvalet Neden Tıkanır?

 • Islak mendillerin tuvalet giderine atılması, tuvaleti tıkar
 • Rulo halinde atılan tuvalet kağıtları, giderleri tıkar
 • İçine kaçırılan sert cisimler tuvaleti tıkar
 • Poşetler, temizlik bezleri, pedler, çocuk bezlerinin gidere atılması tuvaleti tıkar
 • Kedi kumu, saksı toprağı gibi cisimler tuvaleti tıkar
 • Erimeyen kağıt havlu atılması tuvaleti tıkar
 • Alçı, çimento gibi kalıtsal maddeler tuvaleti tıkar

Yukarıda belirtilenlerin haricinde farklı tıkanıklık sebepleri de olabilir. Bu sebeple kanal/boru görüntüleme kameraları ile tıkanıklığın nedeni teşhis edilmeli ve buna göre müdahale edilmelidir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

 

Tuvalet Tıkandı Ne Yapmam Lazım?

Tuvalet tıkanıklığı için yapmanız gereken, sorunu gözlemleyerek sorunun geçici bir sorun mu yoksa kendiliğinden hallolmayacak bir sorun mu olduğunu anlamanız gerekir. Eğer giderdeki atıklar yavaş yavaş gidiyorsa, bir çubuk yada pompa ile gider deliğine baskı uygulayabilirsiniz, yada lavabo açıcı kimyasalları kullanarak deneme yapabilirsiniz.

 

Lavabo Açıcı veya Kostik ile Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Basit tuvalet tıkanıklıkları için uygulayabileceğiniz yöntemlerden biri; kimyasal ürünler ile tuvalet tıkanıklığı açmadır. Tıkanan tuvaleti açmak için uygulayacağınız bu yöntem dikkatli kullanılmadığı takdirde vücudunuza zarar verebilir.
Aşağıdaki adımları izleyerek yöntemi uygulayabilirsiniz.

 • İşlem riskinden dolayı, koruyucu gözlük ve kimyasal koruyucu eldiven giyin
 • Bir tencere kadar suyu kaynar hale gelinceye kadar ısıtın
 • Tuvalet tıkanıklığı için 2 veya 3 adet lavabo açıcı tozu tuvalete dökün
 • Isıttığınız suyu tuvalete boşaltın
 • 5 dakika kadar bekleyin
 • Tıkanıklık az da olsa açılır ise; tuvalete bol su dökün

Yukarıda bahsedilen adımları kostik için de deneyebilirsiniz.

 

Şampuan İle Tuvalet Tıkanıklığını Açma

Tıkanmış tuvaleti açmak için uygulayacağınız bir diğer yöntem de şampuandır. Şayet tuvalet tamamen tıkanmamışsa bu yöntemi uygulamak işe yarayabilir.

 • Şampuanı tıkalı olan tuvalete bir miktar dökün
 • Ardından kaynar suyu tuvalete boşaltın
 • Yaklaşık 5-10 dakika kadar bekleyin
 • Tıkanıklık biraz da olsa açıldı ise; işlem adımlarını tekrarlayın

Yine de tıkalı olan tuvaleti açmak için firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz. Kısa süre içerisinde alaturka/klozet tıkanıklıklarını robot cihazlar yardımıyla açar.

 

Kendim Açamadım!

Sifonu çekiyorum pislikler gitmiyor

Tıkanıklık çabalarınız sonucu açılmıyorsa ve daha fazla taşma yapıyorsa, bizi aramalısınız, Evinizin Tesisatçısı istanbul’un tüm noktalarına servis sağlamaktadır. Başta İstanbul olmak üzere, İzmir, Ankara ve Bursada şubeleri bulunmaktadır.

Tuvalet Geri Taşıyor !

Bunun sebebi logarınızın tıkanmış olmasıdır, bina logarı tıkalı olduğunda geri taşma yapar, yada 3. kattaki bir dairede oturuyorsanız, 4. kattaki komşunuz tuvaleti kullandığında sizde taşma yapıyor ise, sizin tuvalet kanallarınızın tıkalı olduğu anlaşılır. Tuvaletler taşma yaparken aynı şekilde lavabo giderlerinden, duş giderlerinden ve yer süzgeçlerinden taşma yapabilir, hepsi tek bir gider kanalına bağlı olduğu için, herhangi bir gider kanalı tıkanıklığında hepsi birden taşma yapabilir.

Tuvalet Kokusu Neden Olur?

Tuvaletlerdeki tıkanıklık, ev ve iş yerlerinizde köktü kokuya sebep olur, sürekli temizlediğiniz halde tıkanıklık yüzünden koku bir türlü yok olmaz. Eğer evinizde parfümlerle ve temizlemekle yok edemediğiniz bir kötü koku, tuvalet veya gider kokusu varsa, tuvalet giderlerinizde, banyo veya lavabo giderlerinizden birinde tıkanıklık olabilir. Önlem alınmayan tıkanıklıklar, kirli su basmasına sebebiyet verebilir.

 

Türkiye’nin Lider Tuvalet Tıkanıklığı Açma Servisinden Destek Alın !

İstanbul başta olmak üzere, Ankara, İzmir, Bursa şubelerinde hizmet veren Evinizin Tesisatçısı kanal açma servisimiz, tıkalı olan tuvaletlerinizi uzman personelleri ile kırmadan dökmeden açar, tıkalı olan tuvaletleri nasıl açıyoruz, hangi cihazları kullanıyoruz ?

 

Kameralı Cihazlarla Tıkanıklığı Görüntüleriz!

Tıkanan tuvaletleri açmadan önce kanallarda oluşan tıkanıklığın sebebini bilmemiz gerekir, Kameralı görüntüleme cihazları ile kısa sürede tuvaleti tıkayan nesne ve atıklar görüntülenir, tıkanıklığın türüne göre tuvalet açma işlemi yapılır.


Robot Cihazlarla Kırmadan Tuvalet Açma !

Tıkalı olan tuvaletler, kameralı görüntüleme cihazları ile görüntülendiğinde, tıkayan nesne ve atıklar tespit edilir, akabinde robot cihazlarımızın yay helozonlu uçlarına uygun aparatlar seçilerek tuvaletiniz kırma dökme yapılmadan açılır.

 

Tuvalet Açma Fiyatları ne Kadar ?

Tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları konusunda bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz. Sizlere hızlı, kaliteli ve garantili bir şekilde çözümler sunan firmamız aynı zamanda uygun fiyatlarla siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir.  Ayrıca firmamız lavabo tıkanıklıkları gibi çeşitli tıkanma sorunlarını da tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları gibi uygun fiyatlarla çok kısa sürelerde servis hizmeti sunar.